سهراب فرتاش

کیبورد - سنتور - تمبک - دف - سه تار - آهنگسازی - خوانندگی
Brief info

شیوه های آموزشی

سهراب فرتاش آموزش کیبورد را با کتاب کیبورد استاد مجید بهبهانی برای هنرجویان آغاز کرده و در ادامه کتاب های ترانه های پاپ و ترانه های آفتاب و کتاب چهل آهنگ پیانو را هم به هنرجویان آموزش میدهد

سنتور را با کتاب های شیوه سنتور نوازی - گلنار - یادگاران - یاد و باد - هزار دستان - سپیده و .. آموزش می دهد

تمبک را با شویه خود که آن را شیوه ی به روزرسانی شده استاد تهرانی می باشد آموزش می دهد
دف را با کتاب های صد درس دف و حکایت های دف و چهل اتود کار کرده ضمنا همراه آموزش دف و تمبک از همنوازی با آهنگ و ترانه خوانی هم استفاده می کند
سه تار را با کتاب های استاد ذوالفنون و تار و ترانه می آموزد

 

نام :سهراب فرتاش

ملیت: ایرانی

نوازده سازها: کیبورد _ تمبک _ دف _ سنتور _ سه تار _ گیتار _ کلارینت _ پیانو _ تمپو

زمینه فعالیت: خوانندگی ؛ آهنگسازی ؛ تدریس موسیقی

سالهای فعالیت: از 1380

خلاصه بیوگرافی

سهراب فرتاش دارای مدرک کارشناسی موسیقی گرایش آهنگ سازی ایرانی در 30 دی 1363 در تهران متولد شد و از سن 8 سالگی موسیقی را با ساز تمبک نزد استاد هوشنگ مهرورزان شروع کرد و در سن 10 سالگی کیبورد و سنتور را آموخت.به طور کلی او در خانواده ای که فعالیت هنری داشته پرورش یافته پدر او عبدالعلی فرتاش از شاگردان آواز استاد محمود کریمی و هم دوره و هم کلاس استاد شهرام ناظری بوده و برادر بزرگ او سروش فرتاش نوازنده تار نزد استاد هوشنگ ظریف و نوازنده گیتار و سه تار و پیانو بوده و برادر دیگر وی حمید فرتاش نوازنده ویلن که شاگرد استاد مازیاز ظهیرالدینی هستند و نوازنده تمبک دف کمانچه سنتور و کارشناس ارشد نوازندگی ویلن از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران هستند.

گرایش هنری

گرایش سهراب فرتاش در موسیقی سبک های پاپ – اصیل ایرانی – و اینسترومنتال و تلفیق موسیقی الکترنیک با موسیقی اصیل ایرانی است.

سوابق هنری

سهراب فرتاش دارای مدرک کارشناسی اهنگسازی است و در سال 1378 در جشنواره موسیقی جوان مقام اول را کسب کرد. 

سهراب فرتاش تک آهنگ های خود را از سال 1381 روانه اینترنت کرد ولی اولین البوم رسمی و مجاز او آلبوم اینسترومنتال وقتی سازی می گرید بود که در سال 1386 روانه بازار شد.

بعد از این البوم اولین البوم با صدای او با نام حکایت روانه بازار شد و آخرین آلبوم رسمی او خداروشکر بود که در سال 1392 انتشار یافت و بعد از ان تعدادی تک ترک از او پخش شد که از جمله اهنگهای نفس ماتویی ؛ حسرت ؛خسته از عشق ؛ تقصیر چشاته ؛ چقد باد به موهات میاد می توان اشاره کرد.

و علاوه بر اهنگسازی در زمینه آموزش موسیقی فعالیت های زیادی داشته است

از سوابق فعالیت او میتوان به اجرای کنسرت زنده البوم وقتی سازی می گرید در فرهنگسرای بهمن در سال 1389 و کنسرت گروه فرتاش سال 1392 و1391 و برگزاری کنسرت های هنرجویی برای هنرجویانش در آموزشگاه موسیقی خسروشیرین اشاره کرد
دونیت

هر هدیه ، بدون توجه به اندازه آن ، یک تفاوت ارزشمند و فوری ایجاد می کند. با تشکر از شما برای حمایت از مدرسه موسیقی ریتمو!

تومان
Personal Info

Donation Total: ‫10,000تومان‬