• Untitled-1
  • Untitled-2
  • Untitled-3
  • Untitled-4
  • Untitled-5
  • Untitled-6
  • Untitled-7

رهبر ارکستر شهر تهران ادامه داد: قصد داریم بخشی از سرودهایی را که مورد علاقه مخاطبان بوده و آرمان‌های انقلاب اسلامی را هم خود دارند، اجرا کنیم. از این رو «شهیدان خدایی» از ساخته‌های  زیبای آقای هوشنگ کامکار یکی از قطعاتی است که در بخش کارهای ایرانی و به احترام آرمان‌های انقلاب اجرا می کنیم.
مشایخی درباره اجرای قطعاتی از آهنگسازان خارجی، گفت: در این بخش قطعاتی از سرگئی پروکوفیف، شوستاکوویچ، بتهوون و باخ را اجرا می کنیم. 
او اظهار کرد: همچنین بخشی از ساخته‌های آروو پرت آهنگساز استونیایی را در دو حالت روی صحنه خواهیم برد. حالت اول با سازهایی که خود این موزیسین نوشته است و حالت دوم با سازها و تنظیم ایرانی است که من انجام داده‌ام. 

رهبر ارکستر شهر تهران در ادامه افزود: دو سال پیش به این آهنگساز پیشنهاد اجرای کارهایش با سازهای ایرانی را دادم که بسیار خوشحال شد و از این موضوع استقبال کرد. با هماهنگی آقای ریاحی دبیر محترم جشنواره از ایشان برای حضور در جشنواره موسیقی فجر دعوت کرده‌ایم. ایشان سال گذشته هم دعوت شدند اما به دلیل تعدد جشنواره‌هایی که در این فصل در کشورهای اروپایی برگزار می‌شود فرصت حضور به ایران را نیافتند.
مشایخی بیان کرد: ایشان دوست دارند به ایران سفر کنند و به دعوت ما هم پاسخ منفی نداده است، اما با این حال فکر نمی‌کنم در این فرصت کم بتوانند خودشان را به جشنواره برسانند. 
این رهبر ارکستر درباره اجرای ارکستر شهر تهران در سی‌امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر گفت: حس خیلی خوبی به این اجرا دارم و آن را فرصتی برای یک شروع خوب می‌دانم. من در این ارکستر تمام آنچه را که به نظرم درست بوده انجام داده‌ام و امیدوارم روی صحنه بتوانیم رضایت مخاطبانمان را جلب کنیم. 
ارکستر شهر تهران 24 بهمن ساعت 18:15 دقیقه در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. 
سی امین جشنواره بین المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی 24 بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می شود.