• Untitled-1
  • Untitled-2
  • Untitled-3
  • Untitled-4
  • Untitled-5
  • Untitled-6
  • Untitled-7
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

علیرضا صدیقی نسب سرپرست گروه همنوازان آبنوس از اجرای قطعه تازه ای به نام ایران زمین در جشنواره موسیقی فجر خبر داد. به گزارش ستاد خبری ستاد خبری سی‌امین جشنواره بین الملی موسیقی فجر، گروه همنوازان آبنوس از استان شیراز در بخش رقابتی موسیقی کلاسیک ایرانی این دوره از جشنواره شرکت می‌کند. 
علیرضا صدیقی نسب  سرپرست و آهنگساز گروه همنوازان آبنوس گفت: نخستین دوره ای است که در جشنواره شرکت می کنیم و خیلی خوشحالیم از اینکه فرصت حضور و اجرا در جشواره در اختیار گروه ما قرار داده شده است.


وی افزود: گروه همنوازان آبنوس به مدت دو سال است که فعال شده و میانگین سنی اعضای گروه نشان می دهد که گروه جوان است و اغلب اعضای آن از متولدین دهه 70 هستند. ما تقریبا هفته‌ای سه جلسه تمرین های 6 ساعته داریم و قطعات مختلفی را تمرین می کنیم.
 سرپرست و آهنگساز گروه همنوازان آبنوس اظهار کرد: در جشنواره امسال قطعاتی را در دستگاه‌های مختلف موسیقی اجرا خواهیم کرد و قطعه ویژه‌ای با نام ایران زمین آماده اجرا کرده‌ایم. شعر این قطعه را مادرم «عفت شیرازی‌نژاد هاشمی» سروده‌اند و فکر می‌کنم بتواند نظر مخاطبان را به خود جلب کند.
وی در ادامه جشنواره را فرصت خوبی برای گروه‌های جوان دانست و اظهار کرد: وقتی در بازبینی گروه‌ها حضور پیدا کرده بودیم بسیار خوشحال شدیم که شاهد حضور گروه‌هایی از انواع مختلف موسیقی هستیم و برایمان خیلی جالب و هیجان انگیز بود که بتوانیم در جشنواره کنار آنها اجرا داشته باشیم. اعضای گروه ما جوان هستند و همه تلاششان را کرده بودند تا بتوانند این فرصت را کسب کرده و در بازبینی‌ها نظر هیات انتخاب را جلب کنند. خوشبختانه از پس این کار برآمدند و توانستیم به این فرصت دست پیدا کنیم. 
صدیقی نسب افزود: برای ما حضور در جشنواره و اجرای صحنه‌ای در کنار دیگر گروه‌ها مهم بود و فارغ از اینکه در پایان جشنواره رتبه‌ای کسب کنیم یا نه فقط به فکر ارائه یک اجرای خوب هستیم. 
سرپرست و آهنگساز گروه همنوازان آبنوس درباره شرایط موسیقی در استان فارس گفت: شیراز از نظر امکانات موسیقی چیزی از تهران کم ندارد. چند دانشگاه موسیقی در این شهر فعال است و گروه‌های موسیقی موفقی در این شهر فعالیت می‌کنند تا جایی که می‌دانم تعداد گروه‌هایی که از شیراز به جشنواره موسیقی فجر راه پیدا کرده اند کم نیست. 
وی ادامه داد: امیداوریم شرایط برای فعالان موسیقی در همه کشور فراهم باشد و بتوانند امکانات لازم برای فعالیت داشته باشند.
مسعود عباسی (سنتور)، محمد مهدی نجات (سنتور سوپرانو)، شیوا دشتی (سنتور باس)، حسین مرادی و پرهام بهروزی نیا (تار)، فاطمه جعفری (تار باس)، آرش بیات (عود)، حسین ایزدی و اکبر زاهدی (کمانچه)، پریا خزامی (قیچک آلتو)، احسان نیرنیا (تنبک) و جواد بیات (آواز) ساخته های صدیقی نسب سرپرست و آهنگساز گروه همنوازان آبنوس را روی صحنه می برند. 
 همنوازان آبنوس سه‌شنبه 28 بهمن ساعت 18:15 در برج آزادی به صحنه می‌رود. 
در بخش رقابتی سی‌امین جشنواره موسیقی فجر 24 گروه با هم رقابت می‌کنند. 
سی‌امین جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری دکتر حسن ریاحی 24 بهمن تا یکم اسفندماه در تهران برگزار می‌شود.